přeskočit navigaci

poznávací zájezdy do celého světa
letos již 28. sezóna poznávacích zájezdů

obj.č.319 Švýcarsko - léto pod Matterhornem

Svycarsko_Wallis_03

Matterhorn je díky své nezaměnitelné siluetě nejznámější, nejobdivovanější a nejfotografovanější horou světa. Díky různým pohlednicím a reklamám ji znají lidé, kteří v horách v životě nebyli. Strávit několik dní v blízkosti této hory znamená na vlastní kůži zažít nejkrásnější horské partie Švýcarska.

Typ zájezdu: Zájezdy s lehkou pěší turistikou

Ubytování: pension

Stravování: polopenze

Program zájezdu

1.den (pá): Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.

2.den (so): Dopoledne příjezd do Švýcarska. Zastávka ve městečku AIGLE- centru vinařské oblasti Chablis, návštěva středověkého hradu s muzeem vinařství. Odpoledne příjezd do Saaského údolí, ubytování.

3.den (ne): ZERMATT – jedno z nejznámějších středisek švýcarských Alp. Autobusem do Täsche a vláčkem do Zermattu. Odtud pojedeme lanovkou na SCHWARZSEE do blízkosti Matterhornu. Zdatnější turisté mohou vystoupat až k chatě HÖRNLIHÜTTE, která je nástupním místem horolezců na Matterhorn. Ostatní půjdou vycházkou přes Staffel a Furi zpět do Zermattu. Doba chůze cca 3 hod.

4.den (po): Dopoledne výjezd lanovkou na HOCHSAAS 3100 m n.m., naučná stezka s výkladem o švýcarských čtyřtisícovkách. Poté sjezd lanovkou na KREUZBODEN a pokračování pěšky tzv. alpskou květinovou cestou přes Almagelleralp do Saas Almagell a návrat do Saas Grund místním busem. Cca 3 hod chůze. Pro méně zdatné možno sjet z Kreuzboden lanovkou přímo do Saas Grund.

5.den (út): K nejvyšší přehradní hrázi v Evropě. Autobusem do údolí VAL D’HÉRÉMENCE, k přehradě GRANDE DIXENCE a přehradnímu jezeru DIX. Přehradní hráz je vysoká 289 m a vede na ni lanovka. Od hráze začíná 4-hodinový okružní výlet nad přehradou s krásnými výhledy na jezero i okolní hory a možnou zastávkou na chatě PRAFLEURI k občerstvení. Na závěr výletu je možno si prohlédnout malé muzeum věnované přehradě a výrobě el. energie. K večeru návrat autobusem. 5 hod chůze.

6.den (st): LÖTSCHENTAL - jedno z nejkrásnějších údolí ve Wallisu s úchvatnými výhledy na ledovce v okolí Bietschhornu, oblasti, která byla zapsaná na seznam světového dědictví UNESCO. Autobusem do vesničky WILER, lanovkou na LAUCHERNALP, dál pěší vyhlídková cesta na FAFLERALP (cca 3 hod. chůze), kde bude čekat autobus. Zájemci si mohou ještě prodloužit vycházku k jezeru GRUNDSEE a na GUGGIALP (cca 2 – 3 hod. navíc).

7.den (čt): Z ZERMATTU výjezd podzemní lanovkou na SUNEGGU, případně až na ROTHORN. Vycházka kolem ledovcových jezer, k Findelskému ledovci a zpět pěšky do Zermattu. Méně zdatní mohou projít jen menší úsek a vrátit se do Zermattu lanovkou.

8.den (pá): Po snídani a naložení zavazadel pěší výlet do SAAS FEE - perly Alp. V Saas Fee výjezd lanovkou na HANNIG a okružní panoramatická vycházka s výhledy na ledovce. Cesta je lemována naučnými tabulemi s výkladem o přírodě. Návrat do SAAS GRUND tzv. Kapličkovou cestou. V podvečer odjezd.

9.den (so): Příjezd do Prahy ráno.

Termíny a ceny

termíndélkaDospělí poznámka 
27.7.-4.8.20189 dní12 790 Kčrezervovat

Cena obsahuje

 • dopravu luxusním autobusem
 • průvodce
 • 6x ubytování ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím v penzionu s bazénem
 • 6x polopenzi (česká kuchyně)

  Fakultativní výlety

 • pojištění léčebných výloh a storna nad 3000 m n.m. (příplatek: 450 Kč)
 • 6x balíček na oběd (příplatek: 390 Kč)
 • 1/1 pokoj (příplatek: 1 500 Kč)

  © 2003-2018 CK MAYER & CROCUS - specialista na poznávací zájezdy s 28-letou tradicí