přeskočit navigaci

poznávací zájezdy do celého světa
letos již 28. sezóna poznávacích zájezdů

obj.č.360 Velkolepý Dachstein se slevovou kartou a "festival narcisek"

Rakousko Dachstein

- lanovky v ceně

Vydejte se s námi na pobyt v oblasti jižní strany Dachsteinu (UNESCO). Zde podnikneme lehké výlety do údolí a na vyhlídky, odkud můžete obdivovat mohutné vápencové hory, zalesněná úbočí, půvabné pastviny, vodopády i krásná jezera. Nad tím vším dominuje ohromný vrchol Dachsteinu pokrytý ledovcem. Na závěr zájezdu se zastavíme v malebné části jižní Solné komory, kde se koná tradiční „narciskové korzo“.

Typ zájezdu: Zájezdy s lehkou pěší turistikou

Ubytování: hotel

Stravování: polopenze

Program zájezdu

1.den (): Odjezd z Prahy v časných ranních hodinách. Příjezd do oblasti Dachsteinu. Výlet do údolí SEEWIGTAL (přírodní rezervace, čarokrásný kout Nízkých Taur) k jezeru BODENSEE (možnost projížďky na lodičce). Odtud pěkná procházka k vodopádu BODENSEER s pěknými výhledy zpět na jezero a okolní hory.

2.den (): Výjezd lanovkou na masiv DACHSTEINU (UNESCO) do výšky 2694 m. Odtud se naskýtají velkolepé vyhlídky na okolní horské masivy. Návštěva visuté vyhlídkové plošiny se skleněnou podlahou SKYWALK. Možnost návštěvy „Ledové jeskyně“ s množstvím ledových skulptur osvícených různými barevnými světly. Odpoledne výlet nad střediskem FILZMOOS k jezeru ALMSEE s impozantní kulisou skal. Vycházka mezi Unterhofalm a Oberhofalm. Výhledy na ohromný skalní masiv, nad kterým vyčnívá vrchol Bischofsmütze.

3.den (): SCHLADMING - město s historickými památkami ležící pod masivem Dachsteinu v údolí Ennsu. Výjezd lanovkou na vrchol PLANAI. Procházka na vrcholu s impozantními výhledy na celý masiv Dachsteinu i do údolí a také na vrcholy Rauhenberg, Höchstein a další, na které se otvírají výhledy za vrcholem Planai. Odpoledne návštěva malebného údolí UNTERTAL, vodopád RIESACHWASSERFALL. Soutěska a množství malých vodopádů utváří toto údolí, které je nazýváno „Údolím divoké vody“.

4.den (): Den věnovaný festivalu narcisek. Přejezd do malebné části jižní SOLNÉ KOMORY. Městečko BAD AUSSEE a procházka u jezera ALTAUSSEE, kde probíhají oslavy. Průvody alegorických vozů a alegorické čluny na jezeru vyzdobené květinami a to vše zkonstruováno do různých tvarů a motivů. Odjezd do Čech. Příjezd v pozdních večerních hodinách.

Termíny a ceny

termíndélkaDospělí poznámka 
31.5.-3.6.20184 dny6 990 KčOdjezd též z Příbrami, Písku a Českých Budějovic.rezervovat

Cena obsahuje

 • dopravu autobusem
 • průvodce
 • 3x ubytování v hotelu (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím)
 • 3x polopenzi
 • slevovou kartu Sommercard

  Fakultativní výlety

 • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 140 Kč)
 • 1/1 pokoj (příplatek: 1 200 Kč)

  © 2003-2018 CK MAYER & CROCUS - specialista na poznávací zájezdy s 28-letou tradicí