přeskočit navigaci

poznávací zájezdy do celého světa
letos již 26. sezóna poznávacích zájezdů

obj.č.272 Zámky na Loiře II a pobřeží Atlantického oceánu

Bordeaux-15

- historické skvosty západní Francie

Tento zájezd kombinuje návštěvu vzdálenějších, ale také krásných zámků na Loiře s prohlídkou a poznáváním významných nádherných historických měst Francie jako jsou Chartres, Chinon, Bordeaux aj. Svoji podmanivou krásu má i pobřeží Atlantiku, kde navštívíte jedinečnou zajímavost – dunu Pilat i věhlasný přístav La Rochelle, významné lázně Arcachon aj.

Typ zájezdu: Podrobné poznávací okruhy

Ubytování: hotel

Program zájezdu

1.den (): Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.

2.den (): Průjezd Francií. Zastávka v CHARTRES – Město s jedinečnou největší katedrálou ve Francii, která bývá nazývána „Akropolí Francie“. Dojezd na ubytování.

3.den (): Den věnovaný kráse zámků na Loiře. ZÁMEK LANGEAIS – historicky velmi významný zámek v jižnější části údolí Loiry. OPATSTVÍ FONTEVRAUD – jedinečné opevněné opatství, klášter, který připomíná i hrad nebo pevnost. ZÁMEK USSÉ – velmi fotogenický zámek se spoustou věží zabudovaných vzájemně do jednoho komplexu.

4.den (): Prohlídka města CHINON – nádherné historické město Johanky z Arku, které si podrželo svůj středověký a renesanční vzhled. Nad starým městem se hrdě vypíná mohutný hrad, ze kterého jsou úžasné výhledy na středověké jádro i do okolní krajiny. Návštěva města POITIERS – významné město, s památkami na bohatou minulost spadající až do římských časů. Katedrála Notre-Dame-la-Grande, kostel St. Hilaire, justiční palác aj.

5.den (): Výlet k pobřeží Atlantiku. LA ROCHELLE – město, které má slavnou historii spojenou s hugenoty i kardinálem Richelieu. Starý přístav s věží sv. Mikuláše, katedrála sv. Ludvíka, maják aj. Návštěva města SAINTES – významná stanice poutníků na cestě do Santiaga de Compostella. Opatství aux Dames, římské památky aj.

6.den (): Prohlídka ST. EMILION – romantické “město vína“ s historickou zvláštností – podzemním skalním kostelem. Přejezd k Atlantickému oceánu. DUNA PILAT – návštěva jedinečné přírodní zajímavosti, nejvyšší duny Evropy. Možnost koupání ve vlnách Atlantiku. Zastávka v ARCACHON – významné lázeňské místo se zajímavou atmosférou.

7.den (): Prohlídka perly západní Francie města Bordeaux. Město BORDEAUX bylo věnem Eleonory Akvitánské a významnou metropolí Akvitánie, patří k nejzajímavějším historickým městům Francie. Večer odjezd do Čech.

8.den (): Příjezd do Čech.

Termíny a ceny

termíndélkaDospělí 3-lůžkový pokoj Zadní místa poznámka 

Cena obsahuje

  • dopravu autobusem
  • průvodce
  • 5x ubytování v hotelu (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím)

    Fakultativní výlety

  • 5x snídaně (příplatek: 750 Kč)
  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 240 Kč)

    © 2003-2017 CK MAYER & CROCUS - specialista na poznávací zájezdy s 26-letou tradicí