přeskočit navigaci

poznávací zájezdy do celého světa
letos již 28. sezóna poznávacích zájezdů

obj.č.515 Zámky, památky UNESCO a přírodní krásy Moravy

Kroměříž 1

Střední Morava je velmi rozmanitým krajem s bohatým historickým dědictvím a nádhernou přírodou. Naše trasy Vás zavedou na nejkrásnější místa moravských hor, seznámí Vás se zdejšími památkami UNESCO a hlavně budete moci ocenit nesmírnou rozmanitost šlechtických hradů, zámků a církevních staveb v tomto regionu.

Typ zájezdu: Česká republika a Slovensko

Ubytování: hotel

Stravování: snídaně

Program zájezdu

1.den (ne): Odjezd Prahy v ranních hodinách. Jedinečný nádherný rokokový zámek NOVÉ HRADY u Litomyšle, přezdívaný též „České Versailles“ či „Malý Schönbrunn“. Procházka v přírodní rezervaci TOULOVCOVY MAŠTALE, kde Vás okouzlí skalní pískovcové labyrinty v borových lesích. Dojezd na ubytování.

2.den (po): Výlet do BESKYD, PUSTEVNY – obec v sedle v nadmořské výšce 1018 m n. m., dřevěné stavby podle návrhu architekta Jurkoviče, nenáročný výstup ke slavné soše boha Radegasta, případně na Radhošť (cca 8 km celkem). ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – vyhlášený skanzen Valašské muzeum v přírodě, Jurkovičova rozhledna aj.

3.den (út): Dopoledne návštěva majestátního hradu BOUZOV. Přejezd do OLOMOUCE – prohlídka historické metropole Moravy, významná památková rezervace, Horní náměstí se sloupem Nejsvětější trojice (zapsaný na seznamu UNESCO), radnice s orlojem, kašny, paláce, arcibiskupský dóm sv. Václava, Olomoucký hrad aj. Návštěva významného poutního místa SVATÝ KOPEČEK a baziliky Panny Marie, které tvoří dominantu zdejšího kraje.

4.den (st): „Perla Moravy“ KROMĚŘÍŽ – jedno z nejkrásnějších měst na Moravě, Arcibiskupský zámek se zahradami zapsané do seznamu UNESCO, hodnotné interiéry, významná obrazárna a knihovna. Návštěva pohádkového zámku LEŠNÁ s bohatě zařízenými komnatami v areálu vyhlášené zoo.

5.den (čt): Středověký královský hrad BUCHLOV, známý z lidové písničky, místo vyhledávané filmaři. Zámek BUCHLOVICE – barokní komplex s překrásnou zahradou ve francouzském stylu. Nejvýznamnější moravské poutní místo VELEHRAD, pravděpodobně bývalé středisko slavné Velkomoravské říše, spojené s cyrilometodějskou tradicí.

6.den (pá): Výlet do JESENÍKŮ, zastávka v miniaturních lázních KARLOVA STUDÁNKA, výjezd autobusem k chatě Ovčárna, výstup (cca 3,5 km, 250 m převýšení) na nejvyšší vrchol Moravy PRADĚD (1491 m), možnost dalekého výhledu z rozhledny vysoké 73 m. Pro zájemce sestup po naučné stezce (cca 6 km) údolím Bílé Opavy zpět do Karlovy Studánky. Zastávka v městě ŠTERNBERK, jehož dominantu tvoří hrad z 13. století. Návrat do Prahy ve večerních hodinách.

Termíny a ceny

termíndélkaDospělí poznámka 
29.7.-3.8.20186 dní5 990 Kčrezervovat
5.8.-10.8.20186 dní5 990 Kčrezervovat

Cena obsahuje

 • dopravu autobusem
 • průvodce
 • 5x ubytování v hotelu (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím)
 • 5x snídani

  Fakultativní výlety

 • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 120 Kč)
 • 5x večeře (příplatek: 490 Kč)
 • 1/1 pokoj (příplatek: 1 250 Kč)

  © 2003-2018 CK MAYER & CROCUS - specialista na poznávací zájezdy s 28-letou tradicí