přeskočit navigaci

poznávací zájezdy do celého světa
letos již 28. sezóna poznávacích zájezdů

obj.č.406 Alsaská pohádka o víně

P5270421

Málokde v Evropě se podařilo tak stmelit kulturu dvou národů jako v Alsasku, o tom svědčí i zvyky a svátky. Čeká vás krásná příroda Vogéz, turistika vysoko nad jezery i mezi vinohrady, krásná hrázděná městečka, tradice města Colmar a Štrasburk a alsaská slavnost roku – průvod trubačů a alegorických vozů. Ochutnáte alsaské speciality: víno, sýr a tarte flambée.

Typ zájezdu: Krátkodobé poznávací zájezdy

Ubytování: hotel

Program zájezdu

1.den (čt): Odjezd z Prahy v pozdních večerních hodinách.

2.den (pá): ŠTRASBURK (UNESCO), „křižovatka Evropy“, katedrála, čtvrť s kanály „Petite France“, OBERNAI, rodiště patronky Alsaska sv. Otýlie, zachovalé centrum s hrázděnými domy, hrad Haut-Koenigsbourg.

3.den (so): Město THANN s gotickým kostelem, procházka mezi vinohrady, vyhlídková cesta na GRAND BALLON, nejvyšší vrchol Vogéz, turistika nad jezery LAC BLANC a LAC VERT, ÉGUISHEIM, středověké město s hradem a ulicemi do kruhu, ochutnávka vína, včelích produktů, sýra münster a bábovky kougelhopf, hrázděné město KAYSERSBERG, fakultativně večeře - alsaská specialita tarte flambée se salátem a dezertem. TURCKHEIM, malebné městečko s večerním překvapením.

4.den (ne): COLMAR, čtvrť „Malé Benátky“, hrázděné domy plné květů, projížďka lodí po kanále, RIQUEWIHR, nejkrásnější ves na vinné stezce, RIBEAUVILLÉ, půvabné městečko na úpatí tří hradů, slavnost trubačů s průvodem alegorických vozů a rytířů na koních.

5.den (po): Návrat do Prahy časně ráno.

Termíny a ceny

termíndélkaDospělí poznámka 
30.8.-3.9.20185 dní5 690 KčOdjezd též z Pardubic a HK (od 4 osob) a Plzně.rezervovat

Cena obsahuje

 • dopravu autobusem
 • 2x ubytování v hotelu
 • průvodce

  Fakultativní výlety

 • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 140 Kč)
 • 2x snídaně (příplatek: 400 Kč)
 • 1/1 pokoj - povinný při nedoobsazení (příplatek: 1 600 Kč)
 • 1x oběd (příplatek: 600 Kč)

  © 2003-2018 CK MAYER & CROCUS - specialista na poznávací zájezdy s 28-letou tradicí