přeskočit navigaci

poznávací zájezdy do celého světa
letos již 28. sezóna poznávacích zájezdů

obj.č.209 Bělorusko - putování v zemi jezer, národních parků a architektonických skvostů

Využijte možnost poznat tuto turisticky nejméně známou a nejvíce opomíjenou evropskou zemi. Budete až překvapeni, kolik nádherných krajinných scenérií, hradů, zámků, památek lidové architektury a kouzelných měst může tato země nabídnout. Běloruská jezera bývají považována za nejkrásnější v Evropě.

Typ zájezdu: Podrobné poznávací okruhy

Ubytování: hotel

Stravování: polopenze

Program zájezdu

1.den (): Odjezd a noční přejezd přes Polsko.

2.den (): Návštěva pohraničního města BREST – západní brány Běloruska se slavnou pevností a památníkem hrdinné obrany města. KAMENĚC s věhlasnou Bílou věží a do samotného srdce Bělověžského pralesa na turistickou procházku (případně cyklistický výlet). Gurmánská večeře a nocleh.

3.den (): SLONIMI – středisko reformace, řemeslných manufaktur a uměleckého života. ŽIROVIČI, největší pravoslavný klášter v Bělorusku, a KOSOVO s architektonickým skvostem – sídlem rodu Puslovských. Večerní procházka po kouzelném starém městě PINSK.

4.den (): Ráno se přesuneme do dalšího historického místa TUROVA, odkud vyrazíme na lodní výlet do překrásných přírodních scenérií národního parku PRIPJAŤ. Odpoledne vyrazíme na dlouhý přejezd do MOHILEVU a cestou zastávka v HOMELU - prohlídka zámku s rozsáhlým parkem. Příjezd na hotel pozdě v noci.

5.den (): Dopoledne město MOHILEV s krásným historickým středem. Potom zamíříme do legendárního VITEBSKU, kde si připomeneme židovské tradice a prohlédneme domy slavných malířů Marka Chagalla a Ilji Repina. Nocleh v "perle Běloruska" v POLOCKU.

6.den (): Ráno se projdeme po starém POLOCKU a přes malebné městečko HLYBAKOE zamíříme k litevské hranici do města PASTAVY charakterizovaného několika jezery a půvabnými chrámy a do vesničky KAMAI s obranným kostelem, jedinečným skvostem staré bělorusko-litevské architektury. Následně budeme projíždět jezerní oblastí NP NAROČANSKIJ k památníku v CHATYNI. Tyto běloruské Lidice nám připomenou, že Bělorusové za druhé světové války utrpěli největší ztráty. Podvečer strávíme ve slavném „vysokohorském“ lyžařském středisku LOGOJSK.

7.den (): MINSK, hlavní město Běloruska, dále skanzen běloruské vesnice OZERCO s možností ochutnávek národních jídel přesun do vojenského areálu STALINOVY LINIE. Cestou na nocleh se projdeme na nejvyšší horu Běloruska DZERŽINSKÁ HORA (345 m).

8.den (): Dvě nejznámější běloruské památky UNESCO: zámky NESVIŽ a MIR. V ZAOSIE si prohlédneme statek básníka Adama Mickiewicze a přesuneme se do NOVHORODKU, kdysi hlavního města Velkoknížectví Litevského. Večer a nocleh v pivovarnickém městě LIDA s rozsáhlou pevností.

9.den (): HRODNO: Starý a Nový zámek, středověké chrámy a malebné starobylé uličky s kouzelnou atmosférou. Noční přejezd.

10.den (): Návrat do ČR.

Termíny a ceny

termíndélkaDospělí poznámka 
10.8.-19.8.201810 dní16 890 KčOdjezd též z Pardubic a Hradce Králové.rezervovat

Cena obsahuje

 • pojištění léčebných výloh a storna
 • dopravu autobusem
 • 7x ubytování ve 2lůžkových pokojích
 • 7x polopenzi
 • pobytovou taxu
 • vedoucí zájezdu
 • vízum

  Fakultativní výlety

 • 1/1 pokoj - povinný při nedoobsazení (příplatek: 2 900 Kč)

  © 2003-2018 CK MAYER & CROCUS - specialista na poznávací zájezdy s 28-letou tradicí