přeskočit navigaci

poznávací zájezdy do celého světa
letos již 26. sezóna poznávacích zájezdů

obj.č.609 Indická Goa

IMG_1401

- kráska orientu

Už jste slyšeli o Goe, maličkém kusu země v obří Indii s úchvatnými západy slunce a stejně magickými úplňky nad Arabským mořem? O malém státečku s nespornou portugalskou minulostí lemovaném dlouhými, ale i utajenými maličkými plážemi s bělostným pískem, kde si odpočinete tak daleko od civilizace starého kontinentu a zároveň se necháte unášet vůní i chutí koření všudypřítomného v unikátní regionální kuchyni? Ještě ne? Tak neváhejte, pojeďte s námi poznat dosud turisticky neprozkoumaný kout Indie, pojeďte se seznámit s „kráskou Orientu“!

Typ zájezdu: Vzdálené země

Ubytování: hotel ****

Stravování: snídaně

Program zájezdu

1.den (pá): Odlet z ČR do Indie.

2.den (so): Přílet do GOY, transfer na ubytování do ****hotelu na břehu Arabského moře nedaleko pohádkové pláže s bělostným pískem a malebnými chýšemi z palmového listí, kam si můžete v rámci odpoledního nebo podvečerního poznávání okolí hotelu dojít na vynikající šťávu z čerstvého kokosu.

3.den (ne): První výlet na severní stranu státu Goa. Po cestě budeme projíždět podél pásu pláží přerušovaných jen občasnými říčkami či kouzelnými skalisky. A nebude to cesta plná pouhých letmých pohledů na skvostné pláže! Po cestě mineme pár útesů a rozsáhlých pastvin až dorazíme k vesničce VAGATOR s původními domky zemědělců, jímž vévodí červené valy čaporské pevnosti a která se chlubí širokou pláží BIG VAGATOR BEACH. Na této pláži se vykoupeme, chvíli poležíme, protože hned vedle musíme objevit i sousední, schovanou pláž OZRAN, na jejímž jižním konci stojí jakési kavárničky nabízející něco malého, ne však nic nudného, k zakousnutí. A pak už se přesuneme kousek dále, na samé úpatí mysu vybíhajícího od Vagatoru, do vesnice ČAPORA, jejímž hlavním zdrojem financí je prodej ryb a stavby lodí, díky čemuž si zachovala svůj příjemný a nezávislý způsob života. My se pěšky nenáročnou cestou vydáme na kopec, jemuž vévodí ruina pevnosti s hradbami z červeného kamene, kterou zde postavili Portugalci v r. 1617 a ze které je úžasná vyhlídka. Následuje přejezd k přístavu SIOLIM, odkud místním říčním převozem přeplujeme na druhou stranu, abychom mohli dále pokračovat do vesnice ARAMBOL, za kterou leží rajská pláž PARADISE obehnaná strmými útesy. Pokud už budete mít v dnešní den slané vody dost, můžete vyzkoušet vedlejší jezírko se sladkou vodou, která pochází z horkého vřídla, a bahno na břehu jezírka obsahuje velké množství síry s léčivými účinky.

4.den (po): Snídaně, volný den, relaxace na pláži.

5.den (út): Snídaně, odjezd do jednoho z nejrušnějších přístavů na indickém západním pobřeží, do města VASCO DA GAMA, odkud odplujeme lodí na celodenní výlet na tropický ostrov GRAND ISLAND (při plavbě můžeme zahlédnout i delfíny), abychom si zašnorchlovali nebo si jen tak lehli na pláž a opalovali se, následuje tradiční indické barbecue, večer návrat zpět do hotelu.

6.den (st): Snídaně, dnes nás čeká putování za kulturou do vnitrozemí Goy. Dnes odjedeme k nejvyšším vodopádům v Indii, k vodopádům DÚDHSAGAR ležícím v horách Západního Ghátu a zároveň v přírodní rezervaci BHAGVÁN MAHÁVÍR, která je útočištěm levhartů, jelenů, gaurů a slonů. Vodopády se řítí z výšky 600 m obrovskou rychlostí v mohutných kaskádách do zelené tůně. Budete doslova okouzleni půvabem okolní krajiny s tropickými lesy. Tím však dnešní nabitý den nekončí! Při cestě zpět prozkoumáme okolí města PONDA, kde se v rozsáhlých údolích rozprostírá asi tucet hinduistických chrámů ze 17. - 18. st., které čekají na nás, abychom se nechali unést pradávnou atmosférou hinduistických božstev, která jsou pravidelně uctívána tisícem poutníků, jež přicházejí i z okolních indických států. Abychom poznali všechny, museli bychom tu zůstat spoustu dnů, proto navštívíme ty nejzajímavější - nebohatší chrám ŠRÍ MANGUEŠs rozsáhlou posvátnou vodní nádrží zasvěcený Šivovi a ŠRÍMAHALSA zasvěcený Višnuovi. Večerní prohlídku věnujeme městu STARÁ GOA (VELHA GOA), které bývalo hlavním městem portugalské Indie. Prohlédneme si například baziliku BomJesus s hrobkou Františka Xaverského nebo kostel a klášter sv. Františka z Assisi. Na hotel se vrátíme pozdě v noci, avšak plní dojmů budeme spokojeně usínat.

7.den (čt): Snídaně, volný den, individuálně možnost výletu motorkovým taxíkem do exotického letoviska ANDŽUNA s možností nákupu tradičních suvenýrů v podobě stříbrných šperků, výrobků z papíroviny, pestrobarevných tkaných výrobků apod.

8.den (pá): Snídaně, dopoledne dorazíme do PŘÍRODNÍ REZERVACE BONDLA výjimečné pro bohatou flóru (smíšené opadavé lesy), ale také pro zajímavé druhy divokých zvířat - divoká prasata, opice, indičtí bizony gauři, hyeny, levharti či gazely.Do zeleného městečka LUTOLIMs koloniálními paláci z dob největšíslávy portugalského impéria zavítáme v pozdním odpoledni. Jak se žilo v tomto městečku před sto lety nám povypravípracovníci skanzenu ANCESTRAL GÓA. Pak se po klikaté cestě přesuneme na krásnou pláž, kterou si místní zarputě brání před výstavbou komerčních objektů. Večer si užijeme rozlučkovou góanskou večeři (rybí speciality).

9.den (so): Snídaně, poslední nákupy, odlet domů.

10.den (ne): Přílet do ČR.

Termíny a ceny

termíndélkaDospělí poznámka 
7.4.-16.4.201710 dní39 880 Kč 
8.12.-17.12.201710 dní39 880 Kčrezervovat

Cena obsahuje

 • zpáteční letenku Praha-Goa vč. letištních tax a poplatků cca 18 500 Kč
 • transfery klimatizovaným minibusem
 • lodní výlet na ostrov Grand Island vč. barbecue a nápojů
 • vstupné do přírodních rezervací
 • 7x ubytování v hotelu**** se snídaní
 • 1x goánskou večeři
 • průvodce

  Cena neobsahuje

 • bakšišné

  Fakultativní výlety

 • pojištění léčebných výloh a rozšířeného storna (příplatek: 600 Kč)
 • 1/1 pokoj - zde povinný při nedoobsazení (příplatek: 5 000 Kč)
 • vízum (příplatek: 1 300 Kč)
 • 5x večeře (příplatek: 1 670 Kč)

  © 2003-2017 CK MAYER & CROCUS - specialista na poznávací zájezdy s 26-letou tradicí