přeskočit navigaci

poznávací zájezdy do celého světa
letos již 28. sezóna poznávacích zájezdů

obj.č.284 Kulturní a přírodní krásy Černé Hory s návštěvou Albánie

Cerna Hora Durmitor domky

Černá Hora, malá svou rozlohou, patří rozmanitostí svého území zcela jistě mezi nejzajímavější země Evropy. Černá Hora, to jsou horké pláže přímořských oblastí na jihu, které střídají zalesněné kopce a strmé skalní svahy na severu. V Černé hoře nechybí hluboké kaňony, rokliny, zurčící potůčky ani horská jezera. Do takto uspořádané krajiny Černé Hory jsou velice citlivě zasazeny venkovské kostely, kláštery a jiná černohorská architektura.

Typ zájezdu: Podrobné poznávací okruhy

Ubytování: pension

Stravování: polopenze

Program zájezdu

1.den (st): Odjezd z ČR v ranních hodinách.

2.den (čt): Ráno příjezd do Černé Hory. Návštěva „města duchů“ STARI BAR. Odpoledne pobyt u moře.

3.den (pá): Brzy ráno odjezd do NP LOVČEN, jehož strmé vápencové svahy spadají do Boky Kotorské a k černohorskému pobřeží. Výstup k symbolu černohorské nezávislosti – NJEGOŠOVU MAUZOLEU, odkud se naskýtá nádherný výhled. Návštěva prvního hlavního města CETINJE (Cetinjský klášter, Etnografické muzeum aj.), které leží na krasové náhorní plošině. SKADARSKÉ JEZERO – nejkrásnější balkánské jezero, domov mnoha vzácných ryb i ptáků.

4.den (so): Výlet do BOKY KOTORSKÉ, jedno z nejkrásnějších míst na pobřeží, záliv podobající se skandinávským fjordům zařezávající se do strmých svahů pohoří Orjen a Lovčen. Prohlídka historického města KOTOR – nejzachovalejší středověké město v Černé Hoře, které je zapsáno do Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Prohlídka centra městečka BUDVA – starobylé město se spletí úzkých a křivolakých uliček, průchodů a malých náměstí. Odpoledne koupání na pláči v BEČIČI, která získala „modrou vlajku“ pro čistotu svého moře. Zastávka u perly Jaderského moře – poloostrova SV. STEFAN.

5.den (ne): Výlet do „zapomenuté“ země Evropy ALBÁNIE. Návštěva města SHKODRA.

6.den (po): Odjezd do vnitrozemí Černé Hory. Návštěva kláštera MORAČA, jedné z nejdůležitějších středověkých památek země. Krátká túra v NP BIOGRADSKÁ GORA kolem stejnojmenného jezera, kde okolní hluboký prales přispívá k tajuplnosti místa. Poté průjezd divokým vnitrozemím (vysoké hory, kaňony) do Durmitoru. Vrcholem cesty je průjezd KAŇONEM ŘEKY TARA, který je nejhlubším v Evropě. Strmé skály kaňonu se zde vypínají nad modrozelenou vodou řeky Tary.

7.den (út): Pobyt v NP Durmitor (UNESCO). ŽABLJAK - horské středisko. NP DURMITOR – vysokohorské krasové vápencové pohoří, které patří k nejzajímavějším v Evropě. Procházka kolem malebného ČERNÉHO JEZERA, na jehož jižní straně se zdvíhají vysoké vrcholy. Možnost prodloužení túry až na rozmezí vrstvy jehličnatých lesů a kosodřeviny na planinu Brojiště, ze které jsou již vrcholy masivu Durmitoru jako „na dlani“. V podvečer odjezd do Čech.

8.den (st): Návrat do Čech ve večerních hodinách.

Termíny a ceny

termíndélkaDospělí poznámka 
23.5.-30.5.20188 dní7 990 KčOdjezd též z Pardubic, Hradce Králové a Brna.rezervovat
27.9.-4.10.20188 dní7 990 KčOdjezd též z Pardubic, Hradce Králové a Brna.rezervovat

Cena obsahuje

  • dopravu autobusem
  • průvodce
  • 5x ubytování (2lůžkové pokoje)
  • 5x polopenzi

    Fakultativní výlety

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 280 Kč)
  • 1/1 pokoj na vyžádání v CK ve výjimečných případech

    © 2003-2018 CK MAYER & CROCUS - specialista na poznávací zájezdy s 28-letou tradicí