přeskočit navigaci

poznávací zájezdy do celého světa
letos již 28. sezóna poznávacích zájezdů

obj.č.325 Národní parky Andorry a Pyrenejí - letecky

np-st-maurici-21

Zájezd do jedinečné nádherné části centrálních Pyrenejí ministátečku Andorra a NP St. Maurici. Spolu s kamennými městečky, bohatou horskou květenou (kvetou zde volně i kosatce) a panoramatem horských velikánů tvoří malebnou horskou krajinu, která Vás okouzlí na našich výletech. Oblast Pyrenejí Vás nadchne dolinami, které jsou plné zurčících potoků, průzračných říček a kaskád.

Typ zájezdu: Zájezdy s lehkou pěší turistikou

Ubytování: hotel

Stravování: polopenze

Program zájezdu

1.den (čt): Odlet z Prahy. Přílet do Katalánska. Ubytování.

2.den (pá): Přejezd do Andorry. Po cestě návštěva zajímavých městeček. GERONA – malebné historické město s pěknou katedrálou, která skrývá unikátní gobelín Stvoření, krásné uličky starého města. BESALÚ – malé, ale velmi pěkné historické městečko ve vnitrozemí, založené již Římany se zachovalou románskou architekturou známé svým kamenným středověkým opevněným mostem. Příjezd do ANDORRY, nejvýše položeného ministátečku Evropy, ubytování.

3.den (so): Výlet v oblasti trojmezí Andorra – Francie – Španělsko. Výjezd na sedlo PORT D’ ENVALIRA (2408 m). Krátká vycházka na hřeben mezi Francií a Andorrou s vyhlídkami na obě strany. Přejezd do údolí VALIRA D’ORIENT, odtud výlet do oblasti mnoha jezer a jezírek, ESTANY DELS PESSONS, DE LES FONTS, RODO a další. Cesta malebnou krajinou podél potoků a jezírek, kterou uzavírají vrcholy Pic dels Pessons (2846 m) a Pic de Pibus (2858 m).

4.den (ne): Výlet do údolí VALL D’ INCLES přezdívané též květinové údolí. Cesta podél říčky Riu de Jucla k největšímu jezeru Andorry ESTANY DE JUCLA, které obklopují vrcholky rozeklaných hor tvořících hranici s Francií. Zastávka u nejvýznamnějšího poutního místa Andorry NOSTRA SENYORA DE MERITXELL.

5.den (po): Příjezd do jednoho z nejkrásnějších koutů Pyrenejí NP ST. MAURICI do městečka ESPOT. Podnikneme výlet k průzračnému jezeru ESTANY DE SANT MAURICI obklopenému nádhernou kulisou skalnatých vrcholků, které se zrcadlí v zelenomodré hladině. Odtud vede cesta k mohutnému VODOPÁDU SALT DE RATERA a poté k neméně nádhernému JEZERU DE RATERA.

6.den (út): Výlet do severozápadní části Andorry do střediska ORDINO ARCALIS. Odtud výlet k jezerům ESTANYS DE TRISTAINA a ESTANY DE CREUSSANTS, procházka po naučných stezkách.

7.den (st): ANDORRA LA VELLA – nejvýše položené hlavní město Evropy (1080 m). Staré město je charakteristické svými kamennými ulicemi a domy. Po cestě k pobřeží zastávka u kostela LA SEU DE URGEL, který hrál v minulých dobách významnou úlohu v duchovním životě obyvatel pod Pyrenejemi. Dojezd k pobřeží.

8.den (čt): Odlet z Katalánska do Čech. Přílet do Prahy.

Termíny a ceny

termíndélkaDospělí poznámka 
21.6.-28.6.20188 dní24 990 Kčrezervovat

Cena obsahuje

  • letenku do Španělska a zpět
  • dopravu autobusem/minibusem po Španělsku a Andoře
  • 7x ubytování v hotelích ***/****
  • 7x polopenzi

    Fakultativní výlety

  • pojištění léčebných výloh a rozšířeného storna (příplatek: 480 Kč)
  • 1/1 pokoj (příplatek: 3 500 Kč)

    © 2003-2018 CK MAYER & CROCUS - specialista na poznávací zájezdy s 28-letou tradicí