přeskočit navigaci

poznávací zájezdy do celého světa
letos již 28. sezóna poznávacích zájezdů

obj.č.358 Nejkrásnější jezera, soutěsky a vrcholy rakouských a německých Alp

alpy-01

Tento zájezd Vás zavede za romantikou rakouských a německých Alp k jedinečným jezerům, ve kterých se zrcadlí rozeklané štíty hor, na krásné vyhlídkové vrcholy i k dalším přírodním zajímavostem jako jsou soutěsky a ledová jeskyně.

Typ zájezdu: Zájezdy s lehkou pěší turistikou

Ubytování: hotel

Stravování: snídaně

Program zájezdu

1.den (pá): Odjezd z Prahy v časných ranních hodinách. Pěkná procházka pod severní stěnou DACHSTEINU kolem jezer VORDERER A HINTERER GOSAUSEE , kde z vod jezera vyrůstá ohromný, ledovcem pokrytý Dachstein. Zájemci si mohou vyjet lanovkou na vyhlídkový bod a dojít k chatě GABLONZER HÜTTE odkud jsou pohledy na jezera a Dachstein z výšky. Nocleh.

2.den (so): Výlet do srdce národních parku VYSOKÉ TAURY . Procházka jedinečnou soutěskou LICHTENSTEINKLAMM po dřevěných mostkách nad dravou bystřinou. Výlet do malebného termálního údolí GASTEINERTAL. Výjezd lanovkou na STUBNERKOGEL, kde se nachází jedinečná turistická atrakce – „visutý most“. Návštěva proslulých lázní BAD GASTEIN , kde se přímo v centru nachází romantické vodopády, ev. relaxace v termálních lázních Felsenbad.

3.den (ne): Výjezd lanovkou na SCHMITTENHÖHE (1956 m), významný rozhledový bod s výhledy na Vysoké Taury a Kitzbühelské Alpy i na jezero Zellersee. Návštěva ZELL AM SEE – lázně u stejnojmenného jezera se secesními hotely a nábřežní promenádou. SOUTĚSKA KITZLOCHKLAM – jedna z nejkrásnějších soutěsek v Alpách s množstvím přírodních jezírek, skalních útesů kolem bouřících vod řeky Rauriser Ache.

4.den (po): Výlet k romantickému jezeru KÖNIGSSEE pod monumentálním skalním masivem Watzmannu. Zájemci mohou absolvovat projížďku loďkou ke kostelu Sv. Bartoloměje a až k jezeru OBERSEE (na obou místech lze vystoupit na libovolnou dobu, od kostela sv. Bartoloměje možnost vycházky k Ledovcové kapli ve stěně Watzmannu, na druhém místě procházka k jezeru OBERSEE, které je lemováno strmými skalními štíty). Návrat do Čech ve večerních hodinách.

Termíny a ceny

termíndélkaDospělí poznámka 
8.6.-11.6.20184 dny5 990 KčOdjezd též z Příbrami, Písku a Českých Budějovic.rezervovat

Cena obsahuje

 • dopravu autobusem
 • průvodce
 • 3x ubytování v hotelu*** (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím)
 • 3x snídani

  Fakultativní výlety

 • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 140 Kč)
 • 3x večeře (příplatek: 540 Kč)
 • 1/1 pokoj (příplatek: 900 Kč)

  © 2003-2018 CK MAYER & CROCUS - specialista na poznávací zájezdy s 28-letou tradicí