přeskočit navigaci

poznávací zájezdy do celého světa
letos již 28. sezóna poznávacích zájezdů

obj.č.321 NP Gran Paradiso, údolí Aosty, Mont Blanc

Itálie-Aosta-1

Vydejte se do nádherné oblasti údolí Aosta, které leží pod ledovcovými čtyřtisícovkami. Z jižní strany se nachází národní park Gran Paradiso, z jehož vrcholků stéká množství potoků a řek do malebných údolí. Ze severní strany naléhá masiv Monte Cervino (světoznámý Matterhorn), který vytváří úchvatnou kulisu nad údolím Cervinia-Breuil. Na západní stranu podnikneme výlet do francouzského Chamonix pod nejvyšší horu Evropy Mont Blanc.

Typ zájezdu: Zájezdy s lehkou pěší turistikou

Ubytování: hotel

Stravování: polopenze

Program zájezdu

1.den (so): Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.

2.den (ne): AOSTA – hlavní město Valle d´Aosta, které je obklopeno impozantními horskými velikány a přezdívané též „Řím Alp“. V Aostě dodnes můžeme obdivovat římské stavby zbudované na počest císaře Augusta (Augustův oblouk) aj.

3.den (po): Horské středisko LA THUILE, které je malebně položené v údolí Valle di La Thuile. Výjezd lanovkou na MURET (2123 m). Vyhlídková cesta pod vrcholy Ponteilles a M.Thuilette, výhledy na ledovec Rutor a podél okouzlující říčky, která vytváří peřeje a kaskády zpět do La Thuille.

4.den (út): Výlet do nádherného parku GRAN PARADISO, který je pro svou krásu považován za skvost italské přírody. Výlet z městečka LILLAZ ležícího na soutoku říček z údolí Valone di Valeille a Urtier. Pokračování malebným údolím podél CASCATE DI LILLAZ do údolí BARDONEY, které zkrášluje stejnojmenná říčka. Cesta k jezeru LAGO DI LOYLE, kde se otevírají poutavé výhledy na údolí a vrcholy NP GRAN PARADISO.

5.den (st): Městečko COURMAYEUR. Výlet do malebného údolí VAL SAPIN, popř. k chatě RIF. BERTONE, kde začíná hřeben MONT DE LA SAXE s úchvatnými pohledy na ledovce a vrcholy hřebenu Mont Blancu z opačné strany.

6.den (čt): Výlet do čarokrásné oblasti CERVINIA BREUIL, která je zasazena v úchvatné krajině pod vrcholem MATTERHORN (M.Cervino) 4478m a je rájem pro všechny milovníky fotografování. Horské středisko Cervinia je obklopené celou kulisou vrcholů vysokých přes 3000m. Odtud podnikneme výlet přes M. Bayetles na cestu GRANDE BALCONATA. Naskytnou se nám jedinečné výhledy na bělostné vrcholy hor, ležící mezi velikány Matterhorn a Breithorn. Dále podél jezera LAGO DI CIGNANA do městečka VALTOURNENCHE.

7.den (pá): Výlet pod nejvyšší horou Evropy MONT BLANC. CHAMONIX – horské středisko, centrum Savojských Alp s malebným centrem. Možnost výjezdu lanovkou na AIGUILLE DU MIDI (3843 m) s nezapomenutelným výhledem na masiv Mt. Blancu a další okolní velikány. Poté jízda lanovkou do mezistanice na PLAN DE L’AIGUILLE (2310 m). Odtud příjemná téměř vrstevnicová cesta v oblasti kosodřeviny k ledovci Mer de Glace. Cestou nádherné výhledy do údolí i na okolní „skalní jehly“ v oblasti Aiguille du Midi, při které určitě potkáme nebo alespoň uslyšíme sviště. V závěru cesty se otevře krásné panorama s výhledem na ledovec MER DE GLACE a nad ním úžasný masív DRU. U ledovce možno sestoupit nebo sjet lanovkou až k ustupujícímu ledovci a navštívit ledovcovou jeskyni. Návrat do Chamonix zubačkou. K večeru odjezd do Čech.

8.den (so): Příjezd do Čech v poledních hodinách.

Termíny a ceny

termíndélkaDospělí poznámka 
30.6.-7.7.20188 dní10 990 KčOdjezd též z Plzně.rezervovat
21.7.-28.7.20188 dní10 990 KčOdjezd též z Plzně.rezervovat

Cena obsahuje

  • dopravu autobusem
  • průvodce
  • 5x ubytování v hotelu (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím)
  • 5x polopenzi

    Fakultativní výlety

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 280 Kč)
  • 1/1 pokoj (příplatek: 2 000 Kč)

    © 2003-2018 CK MAYER & CROCUS - specialista na poznávací zájezdy s 28-letou tradicí