přeskočit navigaci

poznávací zájezdy do celého světa
letos již 28. sezóna poznávacích zájezdů

obj.č.104 Perly jižní Itálie, Neapolský záliv II

Capri-14

Mírně pozměněný program dnes již klasického zájezdu vás v rámci svých výletů zavede na nádherné jižní pobřeží Sorrentského poloostrova, do oblasti pohádkového městečka Amalfi. Velkým zážitkem je samotná plavba lodí ze Salerna. Milovníci antiky jistě ocení návštěvu jednoho z nejzachovalejších archeologických areálů - Paestum. Ubytování v hotelu s polopenzí jistě přispěje k příjemnému pocitu z tohoto pobytově-poznávacího zájezdu.

Typ zájezdu: Pobytové zájezdy s výlety

Ubytování: hotel

Stravování: polopenze

Program zájezdu

1.den (čt): Odjezd z Prahy v dopoledních hodinách.

2.den (pá): ŘÍM (UNESCO) – antický Řím (Koloseum, Forum Romanum, Pantheon), Piazza Navona, Fontana di Trevi, Piazza di Spagna, Vatikán jako sídlo hlavy katolické církve, monumentální chrám sv. Petra a obří náměstí aj.

3.den (so): Pobyt u moře.

4.den (ne): Klášter MONTECASSINO – nejstarší benediktýnský klášter, který byl vybombardován za 2. sv. války a následně kompletně zrekonstruován do původní podoby, honosná výzdoba, krásné výhledy do okolí. Zámek CASERTA (UNESCO) – zámek, který má nádherné zahrady s fontánami připomínajícími Versailles.

5.den (po): POMPEJE (UNESCO) – unikátně dochované antické město zasypané při výbuchu Vesuvu v r. 79 n.l. VESUV – sopka s rozhledy na Neapolský záliv. Nebude-li obnoven přístup na Vesuv pro autobusy, bude místo Vesuvu zařazena prohlídka POZZUOLI – postvulkanická činnost projevující se v solfatarách.

6.den (út): Jedinečný archeologický areál PAESTUM, kde se nachází velmi dobře dochované řecké chrámy staré 2 500 let. Odpoledne pobyt u moře.

7.den (st): Pobyt u moře nebo pro zájemce fakultativní výlet POBŘEŽÍ AMALFI, které je právem považováno za jedno z nejkrásnějších a nejromantičtějších na světě (UNESCO). Ze Salerna plavba lodí s nádhernými výhledy na rozeklané pobřeží do městečka AMALFI - procházka po Amalfi, kde najdete mnoho zajímavých památek, např. katedrálu sv. Ondřeje aj. SALERNO s krásným románským dómem a nad městem se tyčícím hradem, přístavní promenáda lemovaná palmami, středověké palácové stavby.

8.den (čt): Trajekt na ostrov Capri (lodě se platí na místě). CAPRI - jeden z nejkrásnějších ostrovů Tyrhénského moře, možnost okružní plavby kolem ostrova, návštěva městeček Capri a Anacapri, Villy San Michele, možnost prohlídky Modré jeskyně. Večer odjezd do Čech.

9.den (pá): Příjezd do ČR.

Termíny a ceny

termíndélkaDospělí poznámka 
7.6.-15.6.20189 dní13 790 KčOdjezd též z Plzně.rezervovat

Cena obsahuje

 • dopravu autobusem
 • průvodce
 • 6x ubytování v hotelu***/**** (dvoulůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím)
 • 6x polopenzi

  Fakultativní výlety

 • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 320 Kč)
 • fakultativní výlet 7.den (na pobřeží Amalfi, loď se platí až na místě) (příplatek: 290 Kč)
 • 1/1 pokoj (příplatek: 2 600 Kč)

  © 2003-2018 CK MAYER & CROCUS - specialista na poznávací zájezdy s 28-letou tradicí