přeskočit navigaci

poznávací zájezdy do celého světa
letos již 28. sezóna poznávacích zájezdů

obj.č.354 Pohodový týden na Islandu

Geysir-03

Island, ostrov ležící mezi Evropou a Amerikou, který sám o sobě je jedinečným světem, jaký jinde nenajdete. Země ohně a ledu, horké lávy staré tisíce nebo jen několik let, dechberoucích vodopádů, aktivních gejzírů, barvami hýřících hor a bublajících solfatarů, syčících fumarol, rozsáhlých bílých ledovců, vyhaslých či zaplavených kráterů a jezer. Ale také ostrov, kde vznikl nejstarší parlament na světě, kde si dnešní žáci mohou číst i v těch nejstarších spisech, ostrov, se zcela svébytnou kulturou a nelehkou historií. Země, která přešla ze středověku rovnou do věku atomu. Ostrov, který vás uchvátí svou magickou klidnou atmosférou, ostrov, na který se budete chtít znovu vrátit.

Typ zájezdu: Zájezdy s lehkou pěší turistikou

Ubytování: aparthotel

Stravování: polopenze

Program zájezdu

1.den (čt): Odlet z Prahy do KEFLAVÍKU, přílet v nočních hodinách, přejezd na ubytování.

2.den (pá): Návštěva geoparku na poloostrově REYKJANES (UNESCO), fumaroly a solfatary u města Krysuvík, zastávka u jezera, horký pramen GUNNUHVER a krátká túra (cca 2 hod.) k nedalekému majáku a útesům na pobřeží, most mezi dvěma kontinenty - vystupující puklina mezi zemskými deskami.

3.den (so): Pěší túra kolem nejvyššího islandského vodopádu GLYMUR (cca 3-5 hod., dle zvolené varianty), pokračování k vodopádu HRAUNFOSSAR, kde zpod mohutného lávového pole záhadně vytéká ledovcová řeka HVÍTÁ, procházka k vodopádu BARNAFOSS (cca 1-1,5 hod.), zastávka u 100°C horkého pramene DEILDARTUNGUHVER, vyhaslý kráter GRÁBROK - procházka po vrcholu kráteru (cca 1 hod.).

4.den (ne): Výlet po jižním pobřeží pod sopkou HEKLA až po oblast pod sopkou EYJAFJALLAJOKULL, zastávka u vodopádu SELJALANDFOSS, za jehož padající vodní stěnou můžete procházet, malá procházka k vedlejšímu vodopádu schovanému ve skalní rozsedlině, návštěva skanzenu ve SKOGARU, vodopád SKOGAFOSS, jeden z nejhezčích vodopádů na Islandu a kratší túra kolem kaskád na řece Skóga. Procházka po černé pláži DYRHOLAEY, návrat na ubytování.

5.den (po): LANDMANALAUGAR - DUHOVÉ HORY - vulkanická oblast NP FJALLABAK ležící severně od ledovce MÝRDALSJOKULL, celodenní výlet do barevných obsidiánových a ryolitových hor s množstvím teplých i studených pramenů a s možností koupání v této úchvatné geotermální oblasti, okolní vrcholy hýří barvami, neuvěřitelná paleta barev je pastvou pro oči a rájem pro fotografy, ale hlavně jedinečným zážitkem. Pěší turistika v okolí střediska (cca 4,5 hod.), návrat na ubytování.

6.den (út): Výlet lodí k OSTROVŮM ZÁPADNÍCH MUŽŮ, návštěva jediného obydleného ostrova HEIMAEY, výstup na stále aktivní, jen lehce dřímající sopku ELDFELD, která v roce 1973 málem pohřbila životně důležitý přístav, rozhledy na celé souostroví, procházka kolem ptačích kolonií.

7.den (st): Výlet na nejnavštěvovanější místa Islandu - THINGVELLIR - posvátné místo prvního parlamentu na světě, místo, kde můžete vidět, jak se od sebe odsunuje euroasijská a americká zemská deska (2-3 hod.). GEYSIR - otec všech gejzírů a jeho mladší kolega STROKKUR, který chrlí každých pár minut horký vodní sloupec do výšky až 20 m. GULLFOSS - snad nejkrásnější vodopád Islandu (procházka kolem vodopádu cca 1,5 hod), zastávka ve SKÁLHOLTU, místě starého biskupství, náboženském a kulturním centru Islandu v minulosti.

8.den (čt): Prohlídka REYKJAVÍKU - Perlan - vodárna nad městem, místo s výhledem na celý Reykjavík, katedrála HALLGRIMSKIRKJA s prvky čedičových sloupů, hlavní třída Laugavegur, vila Hofdi - místo prvního setkání Gorbačova a Reagana, budova opery Harpa - nejnovější architektonický klenot města, přístav - možnost výletu lodí s pozorováním velryb, v podvečerních hodinách návštěva vyhlášených geotermálních lázní MODRÁ LAGUNA postavených uprostřed lávového pole a zásobovaných modravou vodou z nedaleké geotermální elektrárny, přejezd na letiště a odlet v nočních hodninách.

9.den (pá): Přílet do Prahy.

Termíny a ceny

termíndélkaDospělí poznámka 
30.6.-8.7.20189 dní51 990 KčOdlet: Praha 
12.7.-20.7.20189 dní51 990 KčOdlet: Praharezervovat
26.7.-3.8.20189 dní51 990 KčOdlet z Prahy.rezervovat
23.8.-31.8.20189 dní51 990 KčOdlet z Prahy.rezervovat

Cena obsahuje

 • letenku vč. letištních tax a poplatků
 • 7x nocleh ve ***aparthotelu
 • 7x snídaně, 6x večeře (snídaňový balíček, večeře ve vedlejším stravovacím zařízení cca 800 m)
 • transfery z /na letiště
 • místní dopravu dle programu
 • průvodce

  Fakultativní výlety

 • pojištění léčebných výloh a rozšířeného storna (příplatek: 520 Kč)
 • vstup do Modré laguny (příplatek: 1 850 Kč)
 • 1/1 pokoj (povinný při nedoobsazení) (příplatek: 8 000 Kč)

  © 2003-2018 CK MAYER & CROCUS - specialista na poznávací zájezdy s 28-letou tradicí