přeskočit navigaci

poznávací zájezdy do celého světa
letos již 28. sezóna poznávacích zájezdů

obj.č.333 Provence lodí, na kole i pěšky

Francie_Pond du Gard

Pojeďte s námi objevovat kouzlo Provence, kraje světla a vůní, rozmanité krajiny bohaté na historické i umělecké památky. Nechte se okouzlit úžasnými přírodními scenériemi - hlubokými kaňony, úzkými soutěskami, rozeklanými vápencovými pohořími, bizarními skalnatými útvary i divokou krásou přírodní rezervace Camargue a to vše na vypůjčených kolech, pěšky nebo na kanoích. Ochutnáte místní vyhlášené víno i světově proslulou provensálskou kuchyni. Dýchne na vás kouzlo středověkých městeček i římských památek. Odpočinete si u moře, načerpáte energii a plně vychutnáte atmosféru prosluněné krajiny plné vůně koření, polí slunečnic i levandule, vinic i olivových hájů.

Typ zájezdu: Zájezdy s lehkou pěší turistikou

Ubytování: karavany

Program zájezdu

1.den (pá): Odjezd z ČR do Francie.

2.den (so): Ráno zastávka v soutěsce řeky ARDECHE - vstupní bány do Provence - u skalního oblouku LE PONT D’ARC dále sjíždění do romantického kaňonu řeky ARDÉCHE s nevšedními přírodními útvary a vápencovými skalními stěnami, které dosahují výšky až 200 m. Pohodovou trasu v délce cca 24 km sjíždíme na kanoích, trvá 6-7 hod. včetně koupání a odpočinku. Variantně přejezd po panoramatické silnici s výhledy podél kaňonu a pěšky do středověkého městečka Aigueze na protějším břehu řeky, spojené s ochutnávkou vína a koupáním. V pozdním odpoledni přejezd na ubytování k moři.

3.den (ne): Seznámení s městečkem LES SAINTES MARIES DE LA MER a jeho pamětihodnostmi, koupání a pobyt u moře. Poté si prohlédneme bývalé hlavní město římské provincie ARLES, zejména arénu, kde se pořádají ještě dnes býčí zápasy, římské divadlo a klášterní komplex ST. TROPHIME. Večer návrat do kempu.

4.den (po): Přejezd autobusem, od galořímských památek GLANUM výlet na kolech do vápencového pohoří LES ALPILLES, krajiny, která připomene filmy Karla Maye. Navštívíme městečko SAINT RÉMY. Cyklistický výlet končí u Daudetova mlýna. Na zpáteční cestě se zastavíme ve středověkém městečku na skále, obehnaném hradbami, LES BAUX DE PROVENCE - jedna z nejnavštěvovanějších památek Francie. Návrat do kempu.

5.den (út): Ráno přejezd do NP LUBERON, procházka cedrovým lesem. Dále pokračujeme autobusem do jednoho z nejhezčích kamenných městeček v okolí, LACOSTE. Přejdeme kolem Gordes, nejfotografovanější městečko v Provence, zastavíme se u románského cisterciáckého kláštera ABBEY DE SENANQUE, který je obklopen levandulovými políčky. Pokračujeme do malebného městečka ROUSSILLON, které je vybudované na výběžku okrových skal a nese označení jedné z nejkrásnějších vesnic Francie. Návrat do kempu pozdě večer.

6.den (st): Koupání, pobyt u moře, odpoledne zastávka na ochutnávce vína, navštívíme opevněné městečko AIGUES - MORTES, procházka po hradbách a možnost individuální ochutnávky místních specialit v jedné z hospůdek.

7.den (čt): Výlet do jednoho z nejkrásnějších a nejvýznamnějších měst v Provence - AVIGNONU a okolí - dopoledne sjezd řeky GARDON v délce 8 km spojený s koupáním, prohlídka unikátní stavby zachovalého třípatrového římského akvaduktu PONT DU GARD, zapsaného na seznamu památek UNESCO. Odpoledne navštívíme opevněný AVIGNON, možnost prohlídky papežského paláce, torza slavného mostu ST. BÉNÉZET a na skalní vyhlídku.

8.den (pá): Přejezd do oblasti LES CALANQUES do městečka CASSIS, pěší výlet okolo tří zálivů s bílými rozeklanými útesy, prudce spadajícími do tyrkysového moře, které představují skutečnou perlu přírody. Možnost koupání ve druhém zálivu. Prohlídka městečka obklopeného vinicemi, s domy na svazích klesajícími k bývalému přístavu lovců korálů, které si zachovalo svou půvabnou atmosféru.

9.den (so): Půldenní cykloturistika v deltě RHONY, známé přírodní rezervaci CAMARGUE, kde je možno vidět volně se pasoucí koně, černé býky, skutečné kovboje, růžové plameňáky i další vzácné ptactvo. Střídá se neobdělaná půda s mokřady, lužními lesy, bažinami a lagunami. Krajina místy připomíná i divoký západ. V podvečer odjezd směr ČR.

10.den (ne): Návrat do ČR.

Termíny a ceny

termíndélkaDospělí poznámka 
15.6.-24.6.201810 dní14 490 KčOdjezd též z Plzně, Pardubic a Hradce Králové.rezervovat
29.6.-8.7.201810 dní15 790 KčOdjezd též z Plzně, Pardubic a Hradce Králové.rezervovat

Cena obsahuje

 • pojištění léčebných výloh a storna
 • dopravu klimatizovaným autobusem
 • 7x ubytování v mobilhomech s možností vaření (dvoulůžkové ložnice)
 • půjčovné kol, lodí
 • ochutnávku vína
 • vedoucí zájezdu

  Fakultativní výlety

 • 6x česká polopenze (příplatek: 1 680 Kč)
 • 1/1 pokoj (zde povinný při nedoobsazení) (příplatek: 4 900 Kč)

  © 2003-2018 CK MAYER & CROCUS - specialista na poznávací zájezdy s 28-letou tradicí