přeskočit navigaci

poznávací zájezdy do celého světa
letos již 28. sezóna poznávacích zájezdů

obj.č.121 Relaxace u jezera Ossiacher See

Korutany oss see 2

hory, jezera a soutěsky Korutan + Julské Alpy

Korutanská oblast Rakouska vítá vstřícně turisty všech zemí k návštěvě svého půvabného kraje s horskými masivy, průzračnými jezery, čistými řekami, soutěskami a dalšími zajímavostmi. Zájezd kombinuje relaxaci u jezera Ossiacher See s návštěvou přírodních i kulturních zajímavostí Korutan.

Typ zájezdu: Pobytové zájezdy s výlety

Ubytování: hotel ***

Stravování: polopenze

Program zájezdu

1.den (ne): Odjezd z Prahy v ranních hodinách. Příjezd do Korutan, podvečerní relaxace u jezera Ossiacher See.

2.den (po): Přejezd k nejkrásnější rozhledně Korutan PYRAMIDENKOGEL, kde vás výtah dopraví na vyhlídkovou plošinu s nádhernými pohledy na oblast jezera WÖRTHER SEE. Malebná obec ležící na poloostrově jezera Wörther See MARIA WÖRTH označovaná jako srdce oblasti. Soutěska TSCHEPPASCHLUCHT – s množstvím mostíků upevněných ve skalách, kde se vám naskytnou dechberoucí pohledy na vodopády a peřeje, které vytváří valící se voda. Na závěr dne KLAGENFURT- hlavní město Korutan přezdívané renesanční klenot, díky nádherně restaurovaným palácům. Staré město s náměstím Neue Platz na němž se nachází Dračí kašna s erbovním zvířetem.

3.den (út): Výjezd lanovkou na vrchol GERLITZEN (1911 m), odkud se naskýtají pěkné výhledy z výšky na jezero. Oblíbené výletní místo s možnostmi nenáročných procházek. Odpoledne odpočinek u malebného korutanského jezera OSSIACHER SEE nebo možnost romantické plavby lodí po jezeře.

4.den (st): Výlet do NP NOCKBERGE. Výjezd lanovkou z lázeňského městečka BAD KLEINKIRCHHEIM na KAISERGURG (2 055 m). Výlet na vrchol WÖLLANER NOCK (2 145 m) nebo návštěva místních termálních lázní. Přejezd k jezeru TURRACH SEE. Výlet lanovkou Sommer-Rodelbahn na PANORAMAHÜTTE (1 995 m), krátký výlet skupinou TURRACHER ALPE. Možnost sjezdu lehkou bobovou dráhou podél hořců a kosodřevin zpět k jezeru Turrach See.

5.den (čt): Relaxace u jezera Ossiacher See nebo výlet na italsko-slovinské pomezí JULSKÝCH ALP. Návštěva čarokrásné oblasti JEZER FUSINE, kde se bílé štíty Julských Alp zrcadlí v modrozelené vodě jezer. Výlet od dolního jezera k hornímu a pod Malý a Velký Mantgart. Poté výlet do Slovinska do horského střediska KRANJSKA GORA.

6.den (pá): Výlet do údolí MALTA. V případě hezkého počasí výlet podél přehrady pod masivy ledovcových třítisícovek (Ankogel, Joch Spitzai). Poté procházka v údolí Malta podél říčky Malta, kolem tůní a vodopádů (VODOPÁD MELNIK) od chaty Hochbrücke přes Falleralm do městečka BRAMSTATT. Městečko GMUND s prohlídkou muzea Porsche. Historické centrum s malebným náměstím. Odjezd do Prahy. Příjezd do Prahy ve večerních hodinách.

Termíny a ceny

termíndélkaDospělí poznámka 
1.7.-6.7.20186 dní10 390 KčOdjezd též z Českých Budějovic.rezervovat

Cena obsahuje

 • dopravu autobusem
 • 5x ubytování v prázdninovém hotelu*** u jezera Ossiacher See (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím)
 • vnitřní bazén
 • 5x polopenzi
 • průvodce

  Fakultativní výlety

 • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 210 Kč)
 • Kärnten Card - nutné objednat předem v CK (nejpozději 40 dní před odjezdem)
 • 1/1 pokoj (příplatek: 1 800 Kč)

  © 2003-2018 CK MAYER & CROCUS - specialista na poznávací zájezdy s 28-letou tradicí