přeskočit navigaci

poznávací zájezdy do celého světa
letos již 28. sezóna poznávacích zájezdů

obj.č.285 Srbsko - magické pohoří Zlatibor

Praví se, že za jasných nocí jsou ve Zlatiboru hvězdy člověku nejblíže. Pravdou je, že toto malebné pohoří ležící v srdci Balkánského poloostrova nabízí díky nekonečným poloninám posetých horskou květenou s pasoucími se stády ovcí a krav jedny z nejkrásnějších scenérií na Balkáně. Zlatibor, který spolu s pohořím Tara a Zlatar vytváří horský subsystém Starovlašsko-rašských hor, svou malebností připomíná spíše ukrajinské Karpaty. Díky své výjimečné kráse, bohatým lesům, příjemnému klimatu, bujným pastvinám a rozlehlým loukám s překrásnými výhledy byl po staletí vyhledáván členy srbské královské rodiny a je dodnes milován turisty ze všech koutů světa.
Ubytování je zajištěno v příjemném hotelu s výbornou srbskou kuchyní.

V případě nedostatečného naplnění zájezdu může mít zájezd společnou autobusovou dopravu s cyklistickou variantou.

Typ zájezdu: Podrobné poznávací okruhy

Ubytování: hotel

Stravování: polopenze

Program zájezdu

1.den (út): Odpoledne odjezd z ČR.

2.den (st): Ráno přijedeme do hotelu ve ZLATIBORU. Ubytování dle možností hotelu. Po snídani a krátké relaxaci se seznámíme s městem ZLATIBOR a vyrazíme na krátkou túru stezkou zdraví k památníku GLAVUDŽA, případně na louky s pasoucími se stády nad městem.

3.den (čt): Vyrazíme na celodenní túru na nejvyšší horu TORNIK (1496 m), k ženskému klášteru DUBRAVA nad mohutným kaňonem řeky UVAC nebo ke klášteru UVAC. Zlatiborské vrcholy budeme mít jako na dlani, uprostřed nichž se bude vyjímat vulkanická magická kráska - hora OŠTRIK.

4.den (pá): Dopoledne přejezd na MOKROU GORU, kde nastoupíme na věhlasný historický vláček, který nás proveze úchvatnými scenériemi po ŠARGANSKÉ OSMICI. Za poslechu melodií srbské lidové hudby se budeme zastavovat v místech, kde se natáčel film „Život je zázrak“. Na režiséra Emira Kusturicu si rovněž vzpomeneme při návštěvě filmové vesničky DRVENGRAD v osadě MEĆAVNIK. Poté se zastavíme v KREMNĚ, v rodném domku srbských věštců TARABIĆŮ, a přesuneme se do pohoří TARA ke klášteru RAČA, poté podle času na krátkou malebnou procházku k jezeru PERUCAC na řece Drině, odkud budeme mít výhled na bosenskou stranu.

5.den (so): Ráno přesun do vísky Kratovo, odkud se vydáme na hřebenový přechod s úžasnými výhledy do údolí. Hřebenová cesta nás provede krajinou zapomenutého času, světem malebných samot, salaší a starobylého zlatiborského venkova s výhledy na okolní masivy (celkem 16 km). Poté přesun ke ZLATARSKÉMU JEZERU a případně podle času budeme pokračovat dále do muslimského města PRIJEPOLJE, kde navštívíme nádherný klášter MILEŠEVO.

6.den (ne): Vyvrcholením tohoto pohodového zájezdu bude plavba lodí na prohlídku krásné LEDOVÉ JESKYNĚ a vyhlídku na meandry řeky UVAC. Ráno se přesuneme k nástupu na loď a budeme se plavit kaňonem řeky UVAC na jehož příkrých svazích se nachází hnízdiště supa bělohlavého. Supi se nám budou vznášet nad hlavou nebo odpočívat na okolních svazích a skalkách. Prohlédneme si LEDOVOU JESKYNI a pak vystoupáme (asi 1 km) na vyhlídku, odměnou nám bude nezapomenutelné panorama se zmíněnými meandry.

7.den (po): Dopoledne vyrazíme od hotelu (800 m) přes hřebeny JEDINI BOR (1007 m), ČUKER (1358 m) na nejkrásnější panoramatickou túru až na vrcholek ČIGOTY (1365 m). Posléze sestoupíme a vrátíme se do Zlatiboru, kde si užijeme odpolední volno.

8.den (út): Dopoledne návštěva SIROGOJNA se skanzenem zlatiborské vesnice, výbornou rakijí a věhlasnými zlatiborskými specialitami. Posléze si prohlédneme jeskyni STOPIĆA PEĆINA, menší sestru tureckého Pamukkale s říčkou PONOR tvořící přehrazené kaskádovité stupně. Odpoledne opustíme Zlatibor a zamíříme na sever Srbska.

9.den (st): Návrat přes Maďarsko a Slovensko do ČR.

Termíny a ceny

termíndélkaDospělí poznámka 
7.8.-15.8.20189 dní12 490 KčOdjezd též z Pardubic, Hradce Králové a Brna.rezervovat

Cena obsahuje

 • 6x ubytování v hotelu
 • 7x snídani
 • 6x večeři
 • dopravu klimatizovaným autobusem
 • průvodce

  Fakultativní výlety

 • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 320 Kč)
 • 1/1 pokoj - povinný při nedoobsazení (příplatek: 2 600 Kč)

  © 2003-2018 CK MAYER & CROCUS - specialista na poznávací zájezdy s 28-letou tradicí