přeskočit navigaci

poznávací zájezdy do celého světa
letos již 26. sezóna poznávacích zájezdů

obj.č.285 Srbsko - magické pohoří Zlatibor

Praví se, že za jasných nocí jsou ve Zlatiboru hvězdy člověku nejblíže. Pravdou je, že toto malebné pohoří ležící v srdci Balkánského poloostrova nabízí díky nekonečným poloninám posetých horskou květenou s pasoucími se stády ovcí a krav jedny z nejkrásnějších scenérií na Balkáně. Zlatibor, který spolu s pohořím Tara a Zlatar vytváří horský subsystém Starovlašsko-rašských hor, svou malebností připomíná spíše ukrajinské Karpaty. Díky své výjimečné kráse, bohatým lesům, příjemnému klimatu, bujným pastvinám a rozlehlým loukám s překrásnými výhledy byl po staletí vyhledáván členy srbské královské rodiny a je dodnes milován turisty ze všech koutů světa.
Ubytování si můžete vybrat - luxusní ****hotel MIR nebo hotel srbského standardu BRAĆA SEKULIĆ. Hotely jsou od sebe vzdáleny cca 10 minut chůze.

Zájezd připravil a průvodcuje Mgr. Kamil Hanák.

Typ zájezdu: Podrobné poznávací okruhy

Ubytování: hotel

Stravování: polopenze

Program zájezdu

1.den (): Odpoledne odjezd z ČR.

2.den (): Ráno přijedeme do hotelu ve ZLATIBORU. Ubytování dle možností hotelu. Po snídani a krátké relaxaci se seznámíme s městem ZLATIBOR a vyrazíme na krátkou túru stezkou zdraví k památníku GLAVUDŽA, případně na louky s pasoucími se stády nad městem.

3.den (): Vyrazíme na celodenní túru od lyžařského střediska (1 100 m ) na nejvyšší horu TORNIK (1496 m), přes malebnou vesničku STUBLO k ženskému klášteru DUBRAVA nad mohutným kaňonem řeky UVAC. Zlatiborské vrcholy budeme mít jako na dlani, uprostřed nichž se bude vyjímat vulkanická magická kráska - hora OŠTRIK.

4.den (): Dopoledne přejezd na MOKROU GORU, kde nastoupíme na věhlasný historický vláček, který nás proveze úchvatnými scenériemi po ŠARGANSKÉ OSMICI. Za poslechu melodií srbské lidové hudby se budeme zastavovat v místech, kde se natáčel film „Život je zázrak“. Na režiséra Emira Kusturicu si rovněž vzpomeneme při návštěvě filmové vesničky DRVENGRAD v osadě MEĆAVNIK. Poté se zastavíme v KREMNĚ, v rodném domku srbských věštců TARABIĆŮ, a přesuneme se do pohoří TARA na túru od kláštera RAČA na panoramatickou vyhlídku na řece DRINU a bosenskou stranu.

5.den (): Ráno přesun ke Zlatarskému jezeru, odkud se vydáme na hřebenový přechod s úžasnými výhledy na údolí řeky UVAC na jedné straně a Lim na druhé. Hřebenová cesta nás provede krajinou zapomenutého času, světem malebných samot, salaší a starobylého zlatiborského venkova s výhledy na okolní masivy. Poté přesun do lázeňského městečka PRIBOJSKA BANJA a na relaxaci s koupelí ve ZLATARSKÉM JEZEŘE.

6.den (): Vyvrcholením tohoto pohodového zájezdu bude pěší túra na meandry řeky UVAC. Ráno se přesuneme k nástupu na pěší túru, odkud vystoupáme k vyhlídce na kaňon řeky a hnízdiště supa bělohlavého. Z vyhlídky pak sestoupíme podél meandrů k nástupištím na lodě. Vyrazíme na dobrodružnou plavbu po řece UVAC s několika zastávkami u jeskyní a dalších vyhlídek.

7.den (): Dopoledne vyrazíme od hotelu (800 m) přes hřebeny JEDINI BOR (1007 m), ČUKER (1358 m) na nejkrásnější panoramatickou túru až na vrcholek ČIGOTY (1365 m). Posléze sestoupíme a vrátíme se do Zlatiboru, kde si užijeme odpolední volno.

8.den (): Dopoledne návštěva SIROGOJNA se skanzenem zlatiborské vesnice, výbornou rakijí a věhlasnými zlatiborskými specialitami. Posléze si prohlédneme jeskyni STOPIĆA PEĆINA, menší sestru tureckého Pamukkale s říčkou PONOR tvořící přehrazené kaskádovité stupně. Odpoledne opustíme Zlatibor a zamíříme na sever Srbska.

9.den (): Návrat přes Maďarsko a Slovensko do ČR.

Termíny a ceny

termíndélkaDospělí poznámka 

Cena obsahuje

 • 6x ubytování v hotelu
 • 7x snídani
 • 6x večeři
 • dopravu klimatizovaným autobusem
 • průvodce

  Fakultativní výlety

 • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 270 Kč)
 • příplatek za ubytování v hotelu**** (příplatek: 2 600 Kč)
 • 1/1 pokoj ve standardním hotelu - povinný při nedoobsazení (příplatek: 2 600 Kč)
 • 1/1 pokoj ve ****hotelu - povinný při nedoobsazení (příplatek: 4 100 Kč)

  © 2003-2017 CK MAYER & CROCUS - specialista na poznávací zájezdy s 26-letou tradicí