přeskočit navigaci

poznávací zájezdy do celého světa
letos již 28. sezóna poznávacích zájezdů

obj.č.458 To nejlepší ze Štýrska

IMG_5601

Druhá nejrozsáhlejší spolková země se právem honosí přízviskem „zelené srdce Rakouska“. Od ledovcových plání Hoher Dachstein až po vinohrady regionu jižně od hlavního města Štýrského Hradce se můžete setkat s nejrůznějšími typy krajiny, nádhernou přírodou a četnými kulturními památkami. Ve Štýrsku se rovněž těží a zpracovává železná ruda a hlavní turistickou atrakcí je impozantní Erzberg, nejslavnější hora Eisenerzských Alp.

Typ zájezdu: Krátkodobé poznávací zájezdy

Ubytování: hotel

Stravování: polopenze

Program zájezdu

1.den (): Odjezd ve večerních hodinách.

2.den (): Příjezd do GRAZU – prohlídka města, které díky harmonickému prolínání gotiky, renesance, baroka a moderní architektury bylo zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO. Výjezd lanovkou na vyhlídkový bod SCHLOßBERG. Prohlídka hřebčína v PIBERU, který je domovem lipicánů. Každoročně se odtud do Vídně posílají nejlepší bělouši pro Španělskou jezdeckou školu. Městečko BÄRNBACH, které se může pochlubit téměř pohádkovou stavbou – kostelem sv. Barbory. Ten byl navržen proslulým rakouským výtvarníkem Friedensreichem Hundertwasserem.

3.den (): Prohlídka nejvýznamnějšího štýrského zámku EGGENBERG (UNESCO) obklopeného rozlehlou zahradou. Nádherný zámecký komplex byl postaven podle španělského Escoriolu. Přejezd do známých lázní BAD BLUMAU, které jsou mistrovským dílem Friedensreicha Hundertwassera. Vytvořil rozlehlý komplex plný barev a nepravidelných tvarů. Koupání ve zdejších lázních je pak rájem pro všechny smysly.

4.den (): Přejezd do oblasti Eisenerzských Alp. Průjezd takzvanou Rakouskou železnou silnicí EISENSTRASSE horskou oblastí spojenou odpradávna s těžbou železa. Prohlídka ERZBERGU, nejslavnější hory Eisenerzských Alp, která je jedním z nejbohatších evropských ložisek železné rudy. Dlouhodobou povrchovou těžbou byly vytvořeny desítky teras vysokých 6 až 16 metrů, které jsou impozantním dílem připomínajícím obří schody. Zastávka v EISENERZU, starobylém hornickém městě s pěkným historickým jádrem. Přejezd k známému výletnímu cíli LEOPOLDSTEINERSEE – procházka kolem smaragdově zeleného horského jezera v nadmořské výšce 600 m na úpatí Seemauer. Průjezd podél řeky Enns hornatou krajinou rakouského Národního parku GESÄUSE. Návrat do ČR do půlnoci.

Termíny a ceny

termíndélkaDospělí poznámka 

Cena obsahuje

  • pojištění léčebných výloh a storna
  • dopravu autobusem
  • průvodce
  • 2x ubytování v hotelu (2lůžkové pokoje s přílušenstvím)
  • 2x polopenzi

    © 2003-2018 CK MAYER & CROCUS - specialista na poznávací zájezdy s 28-letou tradicí