přeskočit navigaci

poznávací zájezdy do celého světa
letos již 26. sezóna poznávacích zájezdů

obj.č.436 Toskánsko a Lazio

Itálie-Siena

Poznejte idylický a zapomenutý kraj Etrusků, středověkých hrabat a kardinálů. Památky UNESCO, nejkrásnější městečka Itálie, kudy sestupují na zem andělé, etruské nekropole a skalní cesty vie cave. Čeká vás idylická krajina toskánského venkova, proslulá vína a krásné koupání.

Typ zájezdu: Krátkodobé poznávací zájezdy

Ubytování: hotel

Stravování: snídaně

Program zájezdu

1.den (): Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.

2.den (): CIVITA DI BAGNOREGIO - kouzelné raně středověké městečko na skalním ostrohu s výhledy do kraje. VITERBO - bývalé sídlo papeže, středověké město obehnané hradbami.

3.den (): CAPRAROLA - pozdně renesanční venkovská vila Palazzo Farnese s freskovou výzdobou a zahradami s fontánou. TARQUINIA - jedinečná etruská nekropole, hrobky s nádhernou výzdobou (UNESCO), koupání v moři. TUSCANIA - bývalé biskupské sídlo se dvěma románskými kostely v lombardském stylu (exteriéry).

4.den (): BOLSENA - město na břehu největšího jezera vulkanického původu v Evropě. SATURNIA - koupání v travertinových kaskádách s jezírky se sirnou vodou. Turistika romantickou krajinou s úžasnými vyhlídkami na město na vysoké skále. PITIGLIANO - město na skalním výběžku, středověké uličky, bývalé židovské ghetto.

5.den (): Městečko SOVANA se zříceninou hradu rodu Aldobrandeschi, paláci a románským dómem, archeologický areál s etruskými skalními hrobkami a fascinujícími skalními cestami, lehká turistika. SORANO - město jak středověká pohádka, přejezd do oblasti VAL D’ ORCIA (UNESCO), typická toskánská krajina, románské opatství SANT ANTIMO. Zastávka v renesančním městě PIENZA (UNESCO), fakultativně večeře.

6.den (): MONTEPULCIANO - historické centrum, ochutnávka vína. SIENA (UNESCO) - fakult. prohlídka s místním průvodcem, kostel S. Domenico, klášter Kateřiny Sienské, románsko-gotický dóm, nejkrásnější náměstí Itálie Campo, fakultativně italská večeře na rozloučenou, noční přejezd.

7.den (): Návrat do Prahy dopoledne.

Termíny a ceny

termíndélkaDospělí poznámka 
21.8.-27.8.20177 dní9 790 KčOdjezd též z Pardubic a HK (od 4 osob).rezervovat

Cena obsahuje

  • dopravu autobusem
  • 4x ubytování v hotelu
  • 4x snídani
  • průvodce

    Fakultativní výlety

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 210 Kč)
  • 2x večeře (příplatek: 990 Kč)

    © 2003-2017 CK MAYER & CROCUS - specialista na poznávací zájezdy s 26-letou tradicí