přeskočit navigaci

poznávací zájezdy do celého světa
letos již 28. sezóna poznávacích zájezdů

obj.č.262 Toulky Kalábrií a Apulií

Itálie - Paestum

Malý kousek ráje na zemi leží ve žhavé jižní Itálii. Čekají Vás ruiny řeckých staveb, středověké kláštery, normanské hrady, osamělá městečka rozsypaná po kopcích, unikátní architektonické skvosty a exotika Apulie.

Typ zájezdu: Podrobné poznávací okruhy

Ubytování: apartmán

Stravování: snídaně

Program zájezdu

1.den (pá): Odjezd z Prahy v dopoledních hodinách.

2.den (so): Příjezd do Kampánie, PAESTUM (UNESCO) - nejvýznamější archeologický areál v Kampánii, nejlépe dochované řecké dórské chrámy na západ od Řecka a muzeum, odpolední koupání a odpočinek na pláži.

3.den (ne): Krásy a romantika Basilicaty a Kalábrie : RIVELLO - původně řecké městečko v horách, byzantské kostelíky. MARATEA v zálivu Golfo di Policastro, DIAMANTE, pobyt u moře nebo návštěva centra, fakultativně večeře.

4.den (po): NP POLLINO. Horské městečko MORANO CALABRO, albánské městečko CIVITA. Turistika ke kouzelné SOUTESCE RAGANELLO, k Ďáblovu mostu nebo Albánské muzeum, relaxace na plážích, večeře.

5.den (út): CORIGLIANO CALABRO - kostel S. Antonio di Padova, hrad s krásnou vyhlídkou. SIBARI - archeologický areál jednoho z nejbohatších měst Velkého Řecka. Klášter z 11. stol. Santa Maria delle Armi, poutní místo, vyhlídka na Sibarskou úžinu, termální siřičité lázně GROTTE DELLE NINFE, koupání. Večeře.

6.den (st): Fakult. výlet: CROTONE - původně achájské město, katedrála. Nejvýchodnější kalábrijský mys CAPO COLONNA s archeologickým areálem, mohutným dórským sloupem. Působivý aragonský hrad LE CASTELLA, koupání, nebo celodenní odpočinek na pláži Jónského moře. Večeře.

7.den (čt): ROSSANO - kdysi centrum byzantské civilizace, barokní katedrála s freskou z 9. stol., muzeum se vzácnou byzantskou památkou Purpurovým kodexem ze 6.stol. Byzantský klášter PATHIRION (exteriéry) v krásném prostředí. Lehká turistika v přírodním parku COZZO DEL PESCO. Večeře.

8.den (pá): Starověký METAPONT - centrum bohatého městského státu, kde žil Pythagoras, monumentální zříceniny dórského chrámu bohyně Héry s 15 dochovanými sloupy. TARENTO - významné město Velkého Řecka, staré město na ostrově. Cesta Apulií do „údolí trulli“, podvečerní ALBEROBELLO.

9.den (so): Exotická Apulie, oblast VALLEE D´ITRIA s ojedinělou architekturou bílých domků – trulli. ALBEROBELLO (UNESCO), asi 1500 trulli. Fascinující MATERA - městečko na okraji hluboké strže, s obydlími a kostely vyhloubenými v několika vrstvách do skály. GRAVINA DI PUGLIA - jeskynní obydlí z doby bronzové a kostel ve stěnách hluboké rokle. Fakultativně večeře.

10.den (ne): BARI - hlavní město Apulie, staré město s dominantou baziliky sv. Mikuláše, normansko-štaufská pevnost, koupání a odpočinek na pláži. V podvečer odjezd do ČR.

11.den (po): Návrat do ČR ve večerních hod. CK si vyhrazuje právo drobných záměn programu vzhledem k počasí a podmínkám.

Termíny a ceny

termíndélkaDospělí poznámka 
7.9.-17.9.201811 dní15 890 KčOdjezd též z Pardubic, Hradce Králové (svoz od 4 osob)rezervovat

Cena obsahuje

 • dopravu autobusem
 • 8x ubytování (4x hotel, 4x apartmánové vily - 2 dvoulůžkové ložnice)
 • 8x snídani
 • 4x večeři
 • průvodce

  Fakultativní výlety

 • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 390 Kč)
 • večeře 3. den (příplatek: 480 Kč)
 • výlet 6. den - od 25 osob (příplatek: 650 Kč)
 • večeře 9. den (příplatek: 580 Kč)
 • 1/1 pokoj (povinný při nedoobsazení) (příplatek: 3 990 Kč)

  © 2003-2018 CK MAYER & CROCUS - specialista na poznávací zájezdy s 28-letou tradicí