přeskočit navigaci

poznávací zájezdy do celého světa
letos již 28. sezóna poznávacích zájezdů

obj.č.149 Turecké západní pobřeží - letecky

Turecko-Afrodisias

Náš zájezd směřuje do oblasti klenotů antiky, jako jsou starověká města Pergamon, Efes, Milét aj. a pěkných pláží v oblasti jednoho z nejvyhlášenějších letovisek tureckého západního pobřeží Kusadassi. V průběhu zájezdu také navštívíte tureckou metropoli Istanbul, tzv. „bavlněný zámek“ Pamukkale a jiné zajímavosti západní části Malé Asie.

Typ zájezdu: Pobytové zájezdy s výlety

Ubytování: hotel

Stravování: polopenze

Program zájezdu

1.den (): Odlet z Prahy, přílet do Istanbulu.

2.den (): ISTANBUL (UNESCO) – různorodé město s množstvím byzantských a osmanských památek (Hippodrom, chrám Hagia Sofia, Modrá mešita, palác Topkapi aj.), Nová mešita, Egyptský bazar, Sulejmanova mešita, Velký bazar, možnost plavby po Bosporu.

3.den (): Dokončení prohlídky Istanbulu. Přelet do Izmiru.

4.den (): EFES – archeologický areál unikátních antických staveb, trosky jednoho z divů světa, ARTEMIDINA CHRÁMU. Město SELCUK s bazilikou sv. Jana a archeologickým muzeem. Jeskyně Sedmispáčů. DŮM PANNY MARIE na Slavičím vrchu.

5.den (): Pobyt u moře.

6.den (): PAMUKKALE (UNESCO) – travertinové kaskády a jezírka. Jeden z nejzajímavějších přírodních útvarů světa. Antické město HIERAPOLIS (UNESCO). Jedna z nejkrásnějších antických lokalit AFRODISIAS.

7.den (): Pobyt u moře.

8.den (): DIDYMA – ve starověku proslulá věštírna, která návštěvníky uchvátí svou mohutností. MILÉT – starořecké město s dominujícím divadlem. PRIENE – vykopávky antického města zajímavé svojí pěknou polohou.

9.den (): Pobyt u moře.

10.den (): PERGAMON – antické město s akropolí na vysoké skále, ze které je pěkný rozhled. Kolem poledne odlet z Izmiru přes Istanbul do Prahy.

Termíny a ceny

termíndélkaDospělí poznámka 

Cena obsahuje

  • leteckou přepravu Praha-Istanbul-Izmir a zpět
  • dopravu autobusem dle programu
  • průvodce
  • 9x ubytování v hotelu (dvoulůžkové pokoje)
  • 9x snídani, 7x večeři

    Fakultativní výlety

  • pojištění léč. výloh a storna (příplatek: 300 Kč)

    © 2003-2018 CK MAYER & CROCUS - specialista na poznávací zájezdy s 28-letou tradicí