přeskočit navigaci

poznávací zájezdy do celého světa
letos již 28. sezóna poznávacích zájezdů

obj.č.358 Turecko - Lýkie

Turecko - Fethiye

- antické památky, nádherná příroda a moře, pěší turistika na Lýkijské cestě

Náš nový program Vás zavede na jihozápad Turecka, do oblasti nádherného pobřeží Středozemního moře s neskutečně modrou barvou průzračně čisté vody, obrovským množstvím antických památek na staré Řeky a Římany a hradbou hor, které chrání tuto část pobřeží před větry ze severu. V podstatě každý den bude možnost koupání v rámci pěší turistiky nebo prohlídek antických areálů. Pěší trasy většinou sledují první dálkovou trasu v Turecku, více než 500 km dlouhou tzv. Lycian Way, Lýkijskou cestu. Pro větší pohodlí jsou do programu zařazeny dva vnitrostátní lety, takže během jednotlivých dnů nebudou vlastně téměř žádné delší přejezdy. O to více budete mít času zažít kouzlo zdejší členité hornaté krajiny, vykoupat se v moři, prohlížet antické památky a seznámit se s historií této části Turecka.
Pěší trasy jsou v délce cca 3 - 5 hodin, doporučujeme trekové hole, nutné jsou trekové boty nebo pohorky. Jednotlivé dny programu mohou být přehozeny dle aktuálních podmínek.

K zájezdům budeme na jaře pořádat prezentaci pro rozhodlé i dosud nerozhodlé zájemce. Zájemce o prezentaci prosíme o nahlášení zájmu v CK.

Zájezd připravila a průvodcuje Mgr. Lucie Leikepová.

Typ zájezdu: Zájezdy s lehkou pěší turistikou

Ubytování: hotel

Stravování: polopenze

Program zájezdu

1.den (): Let Praha - Istanbul - Dalaman.

2.den (): Plavba lodí k antickému městu KAUNOS se skalními hrobkami, divadlem a akropolí, odkud jsou krásné výhledy na řeku a jezero Köycegiz, během plavby se navštíví také jezero Köycegiz, kde se nacházejí bahenní lázně i pláž Iztuzu, koupání v moři.

3.den (): Skalní hrobky ve FETHIYI - starověký TELMESSOS. Pěší přechod (cca 3 hod.) po Lycian Way z Kayaköya do ÖLÜDENIZ - pravděpodobně nejslavnější laguna a dvojitá pláž na poloostrově, která se pro svou krásu stala jedním z nejfotografovanějších míst v Turecku, koupání.

4.den (): Antická města TLOS a PINARA, která patřila mezi šest nejvýznamnějších lýkijských měst. TLOS nabízí antické divadlo s mohutným horským masivem v zádech, tajuplné skalní hrobky a další pozůstatky staveb. PINARA má nádhernou polohu s výhledem na pohoří Taurus. KAŇON SAKLIKENT - nejdelší (20 km) a nejhlubší kaňon v Turecku, průchod dle vlastního zájmu a možností.

5.den (): Pěší turistika (celkem cca 4,5 hod.) v ÚDOLÍ MOTÝLŮ - KELEBEK VADISI a v oblasti KABAK - KABAK BEACH s koupáním na nádherné pláži.

6.den (): Antická města XANTHOS a LETOON. XANTHOS býval hlavním městem Lýkie a dnes se zde nachází pěkné divadlo a zejména zajímavé sloupové hrobky. LETOON býval hlavním náboženským centrem Lýkijské ligy. Odpoledne výlet do vnitrozemí, do pohoří Taurus, do oblasti GÖMBE. Pěšky (celkem cca 3 hod.) k JEZERU YEŞILGÖL (v nadm. výšce 1 900 mnm.) a k 60 metrů vysokým VODOPÁDŮM UÇARSU.

7.den (): Pěší přechod po Lycian Way z Yesilköy kolem AKVADUKTU DELIKKEMER do PATARY (cca 4,5 hod.). Prohlídka rozsáhlého antického areálu PATARA, jednoho z prominentních lýkijských měst, ležícího u dlouhé písčité pláže, koupání. Podvečerní letovisko KAŞ - starověký Antiphellos, dnes příjemné turistické středisko, ležící v hornaté krajině jen 2 km od řeckého ostrova Kastellorhizo.

8.den (): Pobyt u moře. Pro zájemce možnost celodenního fakult. lodního výletu (cca 25 € loď) na řecký ostrov KASTELLORHIZO (nejmenší z ostrovů Dodekanés) - pěší okruh z přístavu k hradu s možností prodloužení ke klášteru a antické hrobce s dalekými výhledy cestou (celkem cca 3 hod.), příjemné řecké taverny i krásné koupání.

9.den (): Pěší přechod (cca 5 hod.) z Kilinci přes antické město APOLLONIA s citadelou a antické město APERLAE, které bývalo vůdčím městem ligy lýkijských měst, sestup k moři a plavba lodí k OSTROVU KEKOVA a pozorování antických hrobek a dalších zbytků staveb. Plavba kolem ostrova Kekova patří k nezapomenutelným zážitkům.

10.den (): Pěší přechod (cca 5,5 hod.) z Ücagiz do SIMENY (antická TEIMIUSSA a starobylá SIMENA s hradem, ležící proti ostrovu Kekova), dále po Lycian Way k BURC CASTLE, cestou výhledy na ostrov Kekova i horskou skupinu Alaca Dag (2 328 mnm.).

11.den (): Starobylé město MYRA, rodiště sv. Mikuláše s velkým kostelem a skalními hrobkami antického města. V horách položené ruiny antického města LIMYRA nedaleko Finike. Dojezd do oblasti OLYMPOS - pozůstatky antického města na březích říčky, v bujné vegetaci, koupání na romantické pláži i výlet k ohňům bájné CHIMÉRY. Olympos je místo jako stvořené pro romantiky.

12.den (): Možnost výjezdu kabinovou lanovkou pod vrchol TAHTALI DAGI (2 375 mnm.) a turistika v oblasti vrcholu. Odpoledne antické město PHASELIS s četnými římskými památkami včetně dobře dochovaného akvaduktu a koupání na krásné pláži.

13.den (): Přejezd do Antalye a odlet přes Istanbul zpět do Prahy.

Termíny a ceny

termíndélkaDospělí poznámka 

Cena obsahuje

 • leteckou přepravu Praha - Istanbul - Dalaman a Antalya - Istanbul - Praha
 • veškeré transfery minibusem nebo autobusem (dle počtu klientů)
 • 12x ubytování v hotelích***
 • 12x polopenzi
 • místního a českého průvodce
 • plavbu lodí 2. a 9. den programu

  Fakultativní výlety

 • pojištění léč. výloh a rozšířeného storna (příplatek: 590 Kč)

  © 2003-2018 CK MAYER & CROCUS - specialista na poznávací zájezdy s 28-letou tradicí