přeskočit navigaci

poznávací zájezdy do celého světa
letos již 28. sezóna poznávacích zájezdů

obj.č.477 Zahrady krajů Lazio a den květin ve Viterbu

orvieto-02

Pojeďte s námi objevovat rozkvetlé Lazio. Ve Viterbu vás dojmou krásné květinové dekorace i středověká tradice květinových slavností, odpočinete si u sopečného jezera Lago di Bolsena a bude se vám tajit dech při výhledech z městeček Civita di Bagnoregio, Montefiascone a Orvieto. Jaro plné květů, jak má být.

Typ zájezdu: Krátkodobé poznávací zájezdy

Ubytování: hotel

Stravování: snídaně

Program zájezdu

1.den (): Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.

2.den (): CIVITA DI BAGNOREGIO, pohádkové středověké městečko na skalním ostrohu s kamennými domky obklopenými zelení, přírodní zahrada Lazia, zemní pyramidy, možnost ochutnávky vína Est! Est! Est! BOLSENA, město nad největším jezerem vulkanického původu v Evropě, historické centrum, hrad, katedrála Santa Cristina. MONTEFIASCONE na okraji kráteru vyhaslé sopky u jezera Lago di Bolsena s katedrálou ze 17.stol.

3.den (): CAPRAROLA, pozdně renesanční venkovská vila Palazzo Farnese s freskovou výzdobou a krásnými zahradami se sochami. BAGNAIA, nejkrásnější zahrady Lazia, Villa Lante (UNESCO), renesanční zahrady a fontány, malebné jezero Lago di Vico v původním sopečném kráteru. TUSCANIA, bývalé biskupské sídlo se dvěma pozoruhodnými románskými kostely. VITERBO, bývalé sídlo papeže, středověká čtvrť San Pellegrino, dóm a papežský palác. Slavnost květů San Pellegrino in Fiore, krásné květinové dekorace na kašnách, domech i chodnících, indiv. místní dopravou - termální a zážitkové lázně Terme dei Papi.

4.den (): Fantastické zahrady příšer Sacro Bosco v údolí pod zámkem Orsini v BOMARZU, gigantické sochy v manýristických zahradách uprostřed přírody. GARAVICCHIO, Giardino dei Tarocchi – zahrada Mysterií, fantastické sochy od různých světových autorů ukryté v zeleni.

5.den (): ORVIETO, etruské hrobky pod starým městem, lanovka, katedrála, studna sv. Patrika, fakult. večeře, večer odjezd.

6.den (): Návrat odpoledne.

Termíny a ceny

termíndélkaDospělí poznámka 
28.4.-3.5.20176 dní8 690 Kčrezervovat

Cena obsahuje

 • dopravu autobusem
 • 3x ubytování v hotelu
 • 3x snídani
 • průvodce
 • CK si vyhrazuje právo drobných úprav programu vzhledem k počasí a aktuálním podmínkám při slavnostech.

  Fakultativní výlety

 • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 180 Kč)
 • 1/1 pokoj – povinný při nedoobsazení (příplatek: 1 800 Kč)
 • 1x večeře v Orvietu (příplatek: 500 Kč)

  © 2003-2018 CK MAYER & CROCUS - specialista na poznávací zájezdy s 28-letou tradicí